اطفا حریق وایکینگ Viking

اطفا حریق گازی Viking

سیستم اطفا برای حفاظت از تابلو برق ها CPS 1230 :

تابلوهای سوییچ و کنترل حاوی تجهیزات الکتریکی و الکترونیکی هستند . سیستم اطفا CPS1230 از این تابلوها در هنگام وقوع حریق که ممکن است در نتیجه یک اتصال کوتاه ، اضافه بار ، اضافه حرارت یا نقص فنی ، رخ دهد، حفاظت می کنند.

سیستم اطفا حریق CPS-1230 از ماده اطفاء Novec 1230 برای حفاظت از تابلوها و کابینت ها بهره می برد.

این ماده با جدا نمودن حرارت از حریق ، از واکنش هایی که منجر به سوختن می شود جلوگیری می نماید.Novec 1230 در داخل سیلندر به حالت مایع وجود دارد و تنها هنگام تخلیه از نازل در داخل تابلو به صورت گاز در می آید.

 

دریافت کاتالوگ

 این گاز علاوه بر اینکه رسانای الکتریکی نیست ،هیچ گونه اثر خورندگی نیز ندارد و هیچ پسماندی از خود بر جای نمی گذارد. یک واحد CPS 1230 می تواند حداکثر از 2 کابینت حاوی تجهیزات الکترونیکی و الکتریکی حفاظت نماید و با توجه به ساختار پیش ساخته ی این سیستم ، نصب و راه اندازی آن بسیار ساده می باشد.

سیستم CPS 1230 نه تنها در هنگام وقوع حریق در داخل تابلو می تواند از آن حفاظت نماید بلکه از گسترش حریق به دیگر تجهیزات مجاور جلوگیری می نماید.

از کاربرد های سیستم CPS 1230 می توان به موارد زیر اشاره کرد :

  •   تابلوهای سوییچ ولتاژ پایین
  •   تابلوهای کنترلی و برق
  •   کابینت باتری ها
  •   رک های سرور

سیستم CPS 1230 نه تنها از تجهیزات در برابر حریق حفاظت می کند بلکه از مصزف انرژی و هزینه های از کار افتادگی نیز جلوگیری می کند.سیستم اطفا حریق CPS 1230 شامل تجهیزاتی از قبیل نازل های اطفا به همراه لوله های مستقل ، مخزن اطفا یه علاوه ی سیستم کنترل تشخیص و اطفا حریق می باشد.

نازل های اطفا با خطوط تغذیه

نازل اطفا سیستم CPS 1230 در قسمت بالایی هر کابینت تحت حفاظت نصب می گردد ، شکل هندسی خاص این نازل با زاویه پاشش 210 درجه این اطمینان را می دهد که ماده ی اطفا به نحوه همگن در تمام فضای داخل کابینت توزیع می گردد. لوله های ارتباطی مناسب این نازل را به سیلندر حاوی ماده اطفا متصل می کند.

اطفا حریق گازی وایکینگ Viking

مخزن (سیلندر) اطفا حریق

سیستم اطفا حریق CPS 1230 با دارا بودن دو مخزن با سایزهای متفاوت امکان حفاظت از کابینت ها با اندازه های متفاوت رایج را فراهم میکند..این مخزن قابلیت نصب داخل کابینت یا بیرون آن و یا در کنار آن بر روی دیوار را دارد.

در داخل مخزن اطفا ، بالشی از گاز نیتروژن ماده اطفا را پوشش داده است که فشار عملیاتی 42 بار را برای سیستم فراهم و تولید می کند . مخرن حاوی ماده اطفا توسط یک شیر برقی تجهیز شده تا از طریق آن به پنل کنترل متصل گردد.

تکنولوژی کنترل و تشخیص حریق

هر کدام از کابینت های تحت حفاظت ، به یک دتکتور دود مجهز شدند.بر خلاف دتکتورهای حرارت ، دتکتورهای دود سیگنال ها را سریع تر به سیستم کنترل ارسال می کنند.با دریافت سیگنال، کنترل پنل منبع تغذیه ی کابینت را قطع می نماید و سپس فرمان اطفا را صادر می کند.در همین حالت با ارسال سیگنالی آژیرهای اعلام حریق را فعال می نمایند.

دلایل زیادی می توان ارائه کرد که به موجب آنها استفاده از سیستم CPS 1230 Viking بهترین گزینه می باشد:

  •   سیستم اطفا حریق CPS 1230 از تابلوهای حاوی تجهیزات الکتریکی و الکترونیکی حفاظت می کند.
  •   این سیستم از گسترش حریق به بخش ها و قسمت های مجاور جلوگیری می کند.
  •   یک سیستم قابلیت حفاظت از حداکثر 2 کابینت را دارد.
  •   ماده ی اطفا حریق Novec 1230 نه تنها دارای اثر خورندگی نمی باشد که هیچ پسماندی هم از خود بر جای نمی گزارد.
  •   نصب و راه اندازی این سیستم بسیار آسان می باشد.

 

برای اطلاعات بیشتر با شرکت تارنمای طلایی نماینده انحصاری Viking در ایران تماس حاصل فرمایید.

دفتر تهران : 22369188-021 و 22369243-021

دفتر مشهد : 3-38480541-051