• 02191070097
 • 09155039599
 • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
 • Sat - Thr 8:00 - 16:00

17 items tagged "محصولات اطفا حریق"

 • sh404SEF custom content

  Do not delete please!
 • اسپرینکلر مدل ESFR-14 Tyco

  اطفا حریق اسپرینکلر Tyco SPRINKLER

  دریافت کاتالوگ

  این اسپرینکلرهای قائم با داشتن پاسخی سریع و ثابتK با مقدار نامی 14 جهت حفاظت از انبارهای با قفسه های بلند استفاده می شود.برای انبارهایی با اجناسی از قبیل کارتون،پلاستیک،تایرهای لاستیکی ،رول های کاغذ و مایعات قابل اشتعال بهترین گزینه جهت حفاظت می باشد.

  این اسپرینکلرهای قائم با داشتن پاسخی سریع و ثابتK با مقدار نامی 14 جهت حفاظت از انبارهای با قفسه های بلند استفاده می شود.برای انبارهایی با اجناسی از قبیل کارتون،پلاستیک،تایرهای لاستیکی ،رول های کاغذ و مایعات قابل اشتعال بهترین گزینه جهت حفاظت می باشد.
 • اطفا حریق Co2

  سیستم اطفا حریق دی اکسید کربن(Co2) یکی از روش های موثر و کارآمد به منظور اطفا حریق می باشد . در این روش با پایین آوردن سطح اکسیژن که یکی از سه ضلع مثلث حریق را تشکیل می دهد،اطفا حریق صورت می گیرد.

  اطفا حریق Co2
  اما علیرغم قدرت بسیار بالای این روش و این گاز در اجرا اطفای حریق ، بدلیل مسائلی از قبیل اثر تخریبی بر روی محیط زیست و ایجاد خطر جانی برای کوهسنگی که ممکن است در معرض آن قرار گیرند .طی سال های اخیر از محبوبیت آن کاسته شده و سازمان ها و شرکت ها به سمت سیستم های بهتر و امن تر اطفای حریق روی آوردند که با روندی که در پیش داریم ، احتمال از رده خارج شدن این سیستم و ممنوعیت استفاده از آن دور از انتظار نمی باشد.

  {jathumbnail off}

 • اطفا حریق اسپرینکلر مدل DRY-TYPE

  اطفا حریق اسپرینکلر TYCO

  دریافت کاتالوگ

  این اسپرینکلر ها جهت استفاده در محیط های مسکونی مانند خانه ها ، آپارتمانها ، خوابگاه ها و هتل ها طراحی شدند. در مکان هایی که زیبایی و عملکرد بهینه مورد توجه باشد اسپرینکلرهای سریRAPID RESPONSE بهترین انتخاب خواهند بود.

 • اطفا حریق اسپرینکلر مدل ESFR-25

  اطفا حریق اسپرینکلر TYCO

  دریافت کاتالوگ

  این اسپرینکلرهای قائم با داشتن پاسخی سریع و ثابتK با مقدار نامی 25 جهت حفاظت از انبارهای با قفسه های بلند استفاده می شود.برای انبارهایی با اجناسی از قبیل کارتون،پلاستیک،تایرهای لاستیکی ،رول های کاغذ و مایعات قابل اشتعال بهترین گزینه جهت حفاظت می باشد.

 • اطفا حریق اسپرینکلرمدل TFP213

  اطفا حریق اسپرینکلرTYCO

  دریافت کاتالوگ

  این اسپرینکلر ها با فراهم کردن پوششی حدود 18.2 متر مربع دو برابر بیشتر از اسپرینکلرهای گذشته، فضای مورد حفاظت را مورد پوشش قرار می دهند.این اسپرینکلر قائم با توجه به نسخه 2013 استانداردNFPA13 برای حفاظت از فروشگاه های کوچک مناسب است

 • اطفا حریق اسپرینکلرمدل TFP320

  اطفا حریق اسپرینکلر TYCO

  دریافت کاتالوگ

  این اسپرینکلر ها با قابلیت بی نظیر نصب آسان ،مقرون به صرفه، راه حلی مناسب برای حفاظت به صورت نقطه ای در کاربرد های سردخانه ای می باشد.این مدل با فراهم آمدن کمترین هزینه برای کارفرما و کمترین تعمیر و نگه داری هوشمندانه ترین انتخاب برای محافظ سرد خانه های صنعتی می باشد.

 • اطفا حریق اسپرینکلرمدل TFP401

  اطفا حریق اسپرینکلر Tyco

  دریافت کاتالوگ

  این اسپرینکلر ها جهت استفاده در محیط های مسکونی مانند خانه ها ، آپارتمانها ، خوابگاه ها و هتل ها طراحی شدند. در مکان هایی که زیبایی و عملکرد بهینه مورد توجه باشد اسپرینکلرهای سریRAPID RESPONSE بهترین انتخاب خواهند بود.

 • اطفا حریق اسپرینکلرمدل TFP633

  اطفا حریق اسپرینکلر TYCO

  دریافت کاتالوگ

  این اسپرینکلر ها از نوعUPRIGHT برای پوشش محیط هایی با احتمال حریق بسیار بالا از طریق مواردی مانند جرقه و... مناسب می باشد و بر اساس آنچه دز استانداردNFPA13 تعریف شده است این اسپرینکلر ها جهت استفاده در سیستم لوله کشیCPVC و استیل استفاده می شود.

 • اطفا حریق اسپرینکلرمدل TFP658

  اطفا حریق اسپرینکلر TYCO

  دریافت کاتالوگ

  این اسپرینکلرها با قابلیت نصب به صورت اویخته از اسپرینکلرهای با پاسخ شریع بوده که برای مکان های عمومی و تجاری مانند ادارات ،بیمارسنان ها،دانشگاه ها و هتل ها طراحی شدند. این اسپرینکلرها به علت متمایز بودن آزادی عمل بیشتری به معماران و طراحان داخلی می دهند.

 • اطفا حریق دستی مالترونABC

  اطفا حریق دستی مالترون

  دریافت کاتالوگ

 • اطفا حریقNovec

  سیستم اطفا حریقNovec1230 ، دوستدار محیط زیست و ماده ای پاک جهت حفاظت از طیف گسترده ای از تجهیزات و دستگاه های بسیار مهم و ارزشمند می باشد.این سیستم با حذف انرژی گرمایشی حریق و ایجاد وقفه در فرآیند حریق ، آن را اطفا می کند.


  اطفا حریق Novec

     به عنوان یک سیستم پاک ،Novec1230 از مزایای زیر برخوردار است :

              قابلیت تاثیرگذاری  بر روی گرمایش زمین ، بسیار پایین است .

              ماندگاری در جو در حدود حداکثر 5 روز.

              بدون اثر تخریبی بر روی لایه اوزون

              بدون ایجاد خسارت  بر روی تجهیزات

              از لحاظ الکتریکی ، نارسانای الکتریسیته می باشد.

   

   

  اطفا حریق Novec1230

     برخی کاربردهای سیستم اطفا حریقNovec 1230 عبارتند از :

              تاسیسات مخابراتی

              عملیات های کامپیوتری

              اتاق های کنترل

              کتابخانه های اسناد تاریخی

              موزه ها و دانشگاه ها

              تاسیسات و فضاهای ذخیره سازی

              تاسیسات پتروشیمی

   

  Nocev1230 با فرمول شیمیایی (CF3CF2C(O)CF(CF3)2) که شامل کربن ، فلورین . اکسیژن می باشد.از خصوصیات این ماده میتوان به بی رنگ ، بی بو و نارسانای الکتریسیته بودن ، اشاره کرد.Novec1230به صورت مایع در مخازن استیل و توسط نیتروژن با فشار 2048kpa جهت افزایش شاخصه های سرعت و جریان تخلیه ، تحت فشار قرار دارد.  در هنگام تخلیه ، مایعNovec1230 در لحظه خروج از نازل ها به حالت بخار تبدیل شده و بطور موثری با هوای فضای مورد حفاظت ترکیب می شود.

  نتیجه گیری:

  موثر ------------>Novec1230 به منظور اطفا حریق از طریق حذف حرارت از فرآیند حریق به صورت امن ، موثر، قابل اطمینان و غیر سمی برای انسان ارائه گردیده است.

  پاسخ سریع ---->Novec1230 با عکس العمل سریع در برابر حریق آن را اطفا می کند و مورد تایید جهت حفاظت از نجهیزات حساس می باشد.

  امن ------------->Novec1230 توسط استانداردهای مطرح و معتبر بین المللی نظیرUL ،FM مورد تایید قرار گرفته است.

  چالش های اساسی در یک فضای تجاری رقابتی را درک نموده ایم .هیچ شرکتی و سازمانی نمی تواند از عهده خسارات و پیامدهای اقتصادی که حریق ، حتی از نوع ناچیز آن ممکن است بر روی عملکرد آنها و تاخیر افتادن در روند عادی آنها ایجاد کند،براید.توانایی شما در جلوگیری و یا امکان احیا پس از یک تحمیل خسارت بسیار حیاتی بوده و بستگی به نبوغ شما در انتخاب یک سیستم اطفا حریق مناسب دارد.

  {jathumbnail off}

 • اطفای حریق IG-55

  با از رده خارج شدن اطفا کننده های حریق گازی مانند CO2،Halon 1301به دلیل اثر تخریبی آنها بر روی محیط زیست، گازهای بی اثر به عنوان جایگزین مناسبی برای این سیستم ها تبدیل شدند .برای استفاده از این سیستم ها باید موارد زیر را در نظر گرفت :

  امنیت برای افراد،تجهیزات و محیط زیست که از نیازهای طبیعی اولیه هستند به علاوه ی تاثیر گذاری موثر ،پاکیزگی و درصد خسارت های جانبی.

  حفظ زندگی:

  اطفای حریق IG55

  علیرغم وجود سیستم های اعلام حریق و امکان تخلیه محیط  تحت حفاظت از افراد، پیش از اینکه سیستم اطفای حریق فعال شود ممکن است شرایطی غیر قابل پیش بینی رخ دهد که مانع تخلیه سریع گردد و اینجاست که اهمیت یک سیستم اطفای حریق ایمن برای فضاهایی که در معرض رفت و آمد افراد می باشند، نمود پیدا می کند.

  تقریبا تمام انواع حریق در سطح اکسیژن زیر 15%  مشتعل می شوند. سیستم اطفای حریقIG55 با کاهش سطح اکسیژن به محدوده ی 12.5-10.5% (محدوده ای که برای تنفس انسان برای مدت ک.تاهی مناسب است.) حریق را اطفا می کند.

  اطفا حریق IG55

  یکی از مزایای سیستماطفای حریقIG55 این است که در هنگاه تخلیه مه تولید نمی کند. این امر افراد را جهت فرار و یا یافتن محل خروج یاری می نماید.علاوه بر این گازIG55 گازی غیر سمی بوده و از آن مهم تر این گاز به هیچ عنوان تجزیه نمی شود و برای تجهیزات خطر و خسارت ندارد.

  در حالیکه در هالوکربن ها مقدار قابل توجه و خطرناکی از هیدروژن فلوراید در زمان تماس با حریق تولید می گردید.

  حفاظت از تجهیزات:

  سیستم اطفای حریقIG55 سیستمی مناسب جهت حفاظت تجهیزات می باشد. بر این اساسIG55هیچ گونه افزایش حرارت ناگهانی تولید نمی کندکه منجر به خسارات به تجهیزات شود.هیچ ماده ای دیگر هنگام برخورد با گرما و آتش از خود تولید نمی کند.  

  هیچ پسماندی از خود بجای نمی گذارد و بدون رنگ ،بدون بو و کاملا غیر رسانای الکتریکی می باشد.

  به همین دلایل است که سیستماطفای حریقIG55 یک سیستم ایده آل برای حفاظت از مراکز اکترونیکی حساس با ارزش های بسیار بالا می باشد.

  IG55 همچنین برای حریق های کلاسB مربوط به مایعات قابل اشتعال و کلاسA مربوط به مواد جامد مانند چوب ، پارچه ، کاغذ و... کاربرد دارد.


  گاز
  IG55 یک اطفا کننده ی دوستدار محیط زیست است که ترکیبی از گازهای معروف نیتروژن و آرگون می باشد که در هوایی که تنفس می کنیم نیز وجود دارند.

  در واقع گازIG55 هیچ گونه تاثیر منفی بر روی محیط زیست نداشته و این بدین معنی است که :

  • میزان تخریب لایه اوزون در آن صفر است.
  • امکان تاثیر بر روی روند گرم شدن زمین صفر است.

  • ماندگاری در اتمسفر در آن صفر است.

  وقتی گازIG55 تخلیه می گردد اجزای تشکیل دهنده آن به اتمسفر بازگشته و جزئی از آن می شوند و از آنجا کهIG55 یک ترکیب شیمیایی نیست لذا هیچ گاه محدودیتی برای استفاده از آن در آینده نخواهد بود،در واقع شما باید هوا و تنفس زا ممنوع کنید تا بتوانبدIG55 را محدود نمایید.

  با در نظر گرفتن این نکته که استفاده از سیستم اطفای حریقCO2 ممنوع شده است سیستم اطفای حریق IG55   می تواند بدون هیچ محدودیت محیط زیستی مورد استفاده قرار گیرد.

   

  طراحی و عملکرد سیستم :

  طراحی و عملکرد سیستم اطفا حریق Ig55


  طراحی و اجرای سیستماطفای حریقIG55 بر اساس استانداردNFPA2001 انجام گیرد.


  این سیستم یک سیستم از نوع
  TFT می باشد که به موجب آن میزان مشخصی از گاز در فضای سر بسته ی تحت پوشش جهت اطفا آتش تخلیه می شود.گازIG55 در سیلندرهای تحت فشار با فشاری حدود 200 تا 300 بار نگهداری می شوند.این سیستم قابلیت فعال شدن به صورت الکتریکال از طریق کنترل پنل و بصورت دستی از طریق شیر تخلیه و فشار گاز تخلیه شده از 200 بار به کمتر از 60 بار بعد از منیفولد کاهش می یابد.طراحی این سیستم به گونه ای است که95% گاز در مدت 60 ثانیه در فضای تحت حفاطت تخلیه می گردد.


  استفاده از چند مخزن نیز برای طراحی با فواصل زیاد امکان پذیر است . در صورت وجود نگرانی ،محل نگهداری مخازن می تواند دور ار منطقه ی خط قرار داشته باشد.

  کاربرد های سیستم اطفا حریق گازیIG55 :

  مراکز تلفن،مراکز ارتباطی، ایستگاه های مخابراتی ، موزه ها و کتابخانه ها ،دیتاسنتر ها،اتاق های کامپیوتر و برق،اتاق های سرور ، آزمایشگاه ها، داروخانه ها و صنایع دارویی.

  {jathumbnail off}

 • سیستم اطفای حریق FM200

  سیستم های اطفاء حریق FM200
   

  کارشناسان تارنمای طلایی آماده هرگونه ارائه مشاوره در خصوص سیستم های اطفا حریق اتوماتیک FM200 می باشند :

  هم اکنون با ما تماس بگیرید :
  91070097 - 021 ( خط ویژه ) و 22369188 - 021

   

  دانلود کاتالوگ fm200 دانلود کاتالوگ سیستم اطفای حریق FM200 محصول کمپانی TYCO آمریکا
   

  دانلود کاتالوگ fm200 دانلود کاتالوگ سیستم اطفای حریق FM200 محصول کمپانی Viking آمریکا
   

  دانلود کاتالوگ fm200 دانلود کاتالوگ سیستم اطفای حریق FM200 محصول کمپانی Dupont آمریکا

   


  معرفی اطفاء حریق FM200  گاز اطفاء حریق FM200 به عنوان جایگزین هالونها در صنعت اطفا حریق عرضه شد و مشکلاتی را که هالونها برای محیط زیست ایجاد می کردند را ندارد، گازهای خانواده هالون ماننده هالون 1301 پس از انتشار در محیط به دلیل پایداری بالا در لایه های بالایی جو نفوذ نموده و در قسمت بالایی جو اشعه های خورشید و کیهانی از قدرت بالایی برخوردار میباشند.(تارنمای طلایی) از جمله این اشعه ها می توان به اشعه ماوراء بنفش اشاره نمود. هالون ها تحت تاثیر اشعه ماوراء بنفش پایداری خود را از دست میدهند به عنوان مثال معروف ترین گاز خانواده هالون Halon1301 می باشد که به نام Bromotrifluoromethane میباشد تحت تاثیر اشعه ماوراء بنفش پایداری ترکیب حاضر را از دست داده و پیوند عنصر برم با کربن موجود در ترکیب از هم می شکند و برم آزاد شده با اکسیژن ترکیبی در ازن واکنش میدهد، از این رو با شکسته شدن پیوند اکسیژن در ترکیب ازن لایه ازن موجود در جو دچار تخریب میشود.(تارنمای طلایی) گاز FM200 یا HFC227-ea جایگزین شده دارای پایداری همانند هالونها میباشد و نسبت به تجزیه پذیری در لایه های بالایی جو و واکنش با ازن موجود در جو مقاوم مقاوم میباشد و فرمول شیمیایی آن 1,1,1,2,3,3,3-Heptafluoropropane می باشد.


  ویژگی های اطفا حریق fm200 به شرح ذیل میباشد :


  از ویژگی های اطفا حریق گازی Fm200 می توان به موارد ذیل اشاره کرد :


  گاز fm200 به عنوان جایگزین هالونها در صنعت اطفا حریق عرضه شد و مشکلاتی را که هالونها برای محیط زیست ایجاد می کردند را ندارد، گازهای خانواده هالون پس از انتشار در محیط به دلیل پایداری بالا در لایه های بالایی جو نفوذ نموده و در قسمت بالایی جو اشعه های خورشید و کیهانی از قدرت بالایی برخوردار میباشند. از جمله این اشعه ها می توان به اشعه ماوراء بنفش اشاره نمود.(تارنمای طلایی) هالون ها تحت تاثیر اشعه ماوراء بنفش پایداری خود را از دست میدهند به عنوان مثال معروف ترین گاز خانواده هالون Halon1301 می باشد که به نام Bromotri fluoro methane میباشد تحت تاثیر اشعه ماوراء بنفش پایداری ترکیب حاضر را از دست داده و پیوند عنصر برم با کربن موجود در ترکیب از هم می شکند و برم آزاد شده با اکسیژن ترکیبی در ازن واکنش میدهد، از این رو با شکسته شدن پیوند اکسیژن در ترکیب ازن لایه ازن مجود در جو دچار تخریب میشود. آتش خاموش کن Fm200 جایگزین شده دارای پایداری همانند هالونها میباشد و نسبت به تجزیه پذیری در لایه های بالایی جو و واکنش با ازن موجود در جو مقاوم مقاوم میباشد و فرمول شیمیایی آن 1,1,1,2,3,3,3-Hepta fluoro propaneمی باشد، از ویژگی های اطفاء حریق fm200 میتوان به این مورد اشاره کرد.

   

   

  ساختار گاز fm200    فرمول شیمیایی گاز fm200

   

  در برخورد سیال اف ام 200 با چشم باید سریعا چشم را با آب گرم شست و حداقل به مدت 15 دقیقه چشم را باز نگه داشت، تا معاینه توسط چشم پزشک صورت پذیرد.بر اساس فاکتورهای طراحی ممکن است کپسول های FM200 در محیط حریق قرار بگیرند که در این حالت باید جهت خنک نگه داشتن کپسولها تدابیری در نظر گرفته شود. زیرا بر اثر حرارت بالای حریق احتمال انفجار کپسول ها وجود دارد.برای قرارگیری در معرض این اطفاء حریق FM200 در غلظت های مختلف، محدوده زمانی مشخصی تعریف شده است، به عنوان مثال بر طبق استاندارد NFPA-2001 مدت زمان مجاز قرارگیری در معرض این گاز برای غلظت های کمتر 10.5 درصد، ۵دقیقه و برای غلظت ۱۲درصد ۴۹ثانیه می باشد. باید توجه داشت که یکی از ویژگی های گاز اطفا حریق FM200 (HFC-227ea) معتبر و قابل اطمینان، UL Listed و FM Approved بودن آن است که تضمینی بر عملکرد امن و بدون خطر این گاز می باشد. بر همین اساس سیستم FM200 برای استفاده در مکان هایی با فضای بسته که دارای اپراتور می باشند کاربرد دارد.  نحوه عملکرد گاز FM200 بر روی حریق


  سیستم اطفا حریق گازی fm200 قابلیت اطفا در کلاس های حریق A,B,C,D,E را دارا میباشد و به طور گسترده در اطفا کلاس E که مربوط به تجهیزات الکتریکی و الکترونیکی میباشد و نحوه عملکرد آن به صورت سیلابی در محیط تحت حفاظت میباشد و با پرکردن محیط تحت حفاظت و رقیق کردن اکسیژن محیط و نیز شکستن زنجیره حریق عمل اطفا را صورت میدهد، از آنجایی که اطفا حریق اتوماتیک fm200 یک گاز گران قیمت میباشد لذا در مواردی که حجم کمی تحت پوشش باشد مقرون به استفاده میباشد.

  اجرای سیستم اطفا حریق fm200 برای اتاق های سرور، اتاق کامپیوتر، دیتا سنتر و... نیاز به اجرای لوله کشی برای سایت مورد نظر میباشد که از جمله ملزومات دیگر اجرای این سیستم مهار کردن سیلندرها توسط براکت میباشد که به دلیل مسایل فنی و ویژگی اطفا حریق fm200 ،کپسولهای مورد استفاده باید در نزدیکی محل حریق و عمدتا در داخل اتاق سرور، اتاق کامپیوتر ، مراکز داده و... قرار داده می شود .که از نواقص این سیستم به شمار می رود، همچنین از سایر تجهیزات مورد استفاده در سیستم اطفاء حریق fm200 می توان به شیر برقی فعال ساز یا سیلندر فرمان دهنده جهت فعال شدن سیستم اطفا، شیلنگ های فشار قوی تخلیه و نازل های مخصوص برای تخلیه در محیط تحت حفاظت اشاره کرد.

  سیستم اطفاء حریق fm200 طراحی شده برای فعال شدن و وارد شدن به مرحله اطفا نیازمند فعال سازی سیستم توسط سیستم کشف و اعلام حریق دارد که این سیستم یک سیستم کنترل پنلی با تجهیزات مربوط به کشف حریق که به صورت کاشف دود، کاشف حرارت،کاشف دود و حرارت و شستی های دستی اعلام حریق، اطفا حریق (تخلیه کپسولها) و عدم اطفا حریق(عدم تخلیه کپسولها) می باشد.

  طراحی، اجرا، تست و نگهداری سیستم بر اساس استاندارد NFPA میباشد کد مربوط به سیال fm200 مربوط به قسمت clean agent میباشد که کد NFPA 2001 مربوط به آن می باشد.سیلندرهای طراحی و ساخته شده و توسط کمپانیهای تولید کننده باید مطابق با D.O.T. Specification4BW500 یا 4BA500باشد.

  فشار گاز FM200 درون این کپسولها توسط شارژ گاز نیتروژن تا فشار 25 بار در دمای 21 درجه سانتی گراد تامین میگردد.

   

  نمونه سیلندر fm200
   

  شیرهای مورد استفاده در کپسول های fm200 از جنس برنج می باشد که از مقاومت بالایی در برابر فشار برخوردار میباشد و همچنین از چکش پذیری بالایی برخوردار می باشد. شیرهای مربوط به سرسیلندرها دارای نشان دهنده فشار میباشد که در کنترل های دورهای کنترل فشار توسط این نشان دهنده صورت میپذیرد.

   


  نمونه سیلندر fm200


   

  نازل های مورد استفاده در سیستم fm200 از جنس آلومینیوم می باشند که کمپانی سازنده باید دارای تاییدیه ul باشد و بر روی محصول شماره مربوط را حک نماید.

  تنوع نازلها به تعدادکمپانی های سازنده می باشد، به عنوان مثال تنوع نازل تولیدی بر اساس خروجی به 3 دسته تقسیم میشوند ، به این گونه که برای تخلیه 360 نازل با 4 سوراخ و برای تخلیه 180 نازل با 2 سوراخ و برای تخلیه 90 درجه نازل با 1 سوراخ تولید می شود.

   

  نازل های fm200

   

  سیستم لوله کشی برای حفاظت مکان مورد نظر باید مطابق با استاندارد NFPA 2001 باشد و لوله ها باید از جنس آهن سیاه و یا گالوانیزه باشد.
   


  پروژه fm200  چند نکته در مورد سیستم اطفا حریق FM200
   

  FM200نام یک محصول تجاری شرکت DuPont آمریکا می باشد که نام گاز اطفا کننده HFC-227 می باشد. این گاز خاصیت اطفا کنندگی بسیار بالایی را دارا می باشد که با توجه به اینکه کمپانی DuPont برای اولین بار این گاز را معرفی کرد بیشتر عوام از نام اف ام 200 برای این گاز استفاده می کنند. شرکت هایی در دنیا اقدام به خریداری حق امتیاز استفاده از نام اف ام 200 برای محصولات خود کرده اند که از جمله این کمپانی ها PYROCHEM آمریکا ، Viking و MINIMAX آلمان می باشد که شرکت تارنمای طلایی نماینده انحصاری این کمپانی ها در ایران است و کلیه محصولات این شرکت توسط کمپانی اصلی DuPont تولید و ارائه می شود.

   


  تصاویر تعدادی از پروژه های اجرا شده توسط سیستم اطفای حریق fm200

   

  اطفا حریق fm200اطفا حریق fm200اطفا حریق fm200اطفا حریق fm200

   
  {jathumbnail off}

   


  مشخصات اصلی اطفاء حریق FM200 :


  • جایگزینی مناسب برای هالون 1301
  • قابلیت اطفای حریق در مدت زمان کوتاه ( در حدود 10 ثانیه )
  • غلظت طراحی بسیار پایین ( 5/7 ) درصد
  • نیاز به عتداد سیلندر کم جهت ذخیره سازی گاز
  • نداشتن اثرات مخرب بر روی تجهیزات پس از عملکرد و تخلیه
  • عایق جریان الکتریکی
  • عدم تاثیر مخرب بر لایه ازون
  • عدم کاهش قابل ملاحظه اکسیژن پس از تخلیه
  • عدم ایجاد برودت شدید پس از تخلیه

   


  مشخصات فیزیکی گاز FM200 :
   


  • نام شیمیایی : Hepta Fluoro Propane
  • فرمول شیمیایی : CF3CHFCF3
  • نام محصول : HFC-227EA (FM200)
  • وزن مولکولی : 170
  • چگالی در حالت مایع : 1407 کیلوگرم بر متر مربع
  • دمای بحرانی : 7/101 درجه سانتی گراد
  • غلظت طراحی برای کلاس A حریق : 5/7 درصد
  • غلظت بدون اثر این گار بر روی انسان (NOAEL ) : 9 درصد
  • غلظت کم اثر این گاز بر روی انسان ( NOAEL ) : 5/10 درصد
   

  استفاده از سیستم اطفا حریق FM200برای چه مکان هایی مناسب است؟
   

  به دلیل نوع عملکرد سیستم اطفاء fm200 و همچنین به علت قدرت خاموش کنندگی بالا و خاصیت سمی کم، استفاده از این گاز در مکان های بسته کاربرد دارد. از جمله مکان هایی که این سیستم برای استفاده در آنها مناسب می باشد می توان به موارد زیر اشاره نمود:


  محل نگهداری تجهیزات مخابراتی
  اتاق سرور و رایانش مرکزی
  اتاق های مانیتورینگ و کنترل
  مراکز آرشیو اسناد و مدارک و بایگانی ها
  موزه ها، نمایشگاه ها
  مراکز نگهداری تجهیزات و مواد پزشکی و دارویی
  مراکز انبارش و ذخیره سازی داده ها
  و سایر موارد دیگر...
   

  مزیت اصلی سیستم اطفای حریق FM200


  مزیت اصلی این سیستم، استفاده میزان کمی از این گاز برای خاموش کردن حریق می باشد، این به معنی نیاز به سیلندر های نگهداری کمتر و کوچکتر و در نتیجه نیاز به فضای کمتر برای نگهداری و ذخیره سازی گاز اطفای fm200 می باشد.

  سیستم اطفا حریق fm200 برای خاموش کردن حریق در کمتر از 10 ثانیه طراحی شده و در این مدت زمان کوتاه از بروز حریق های با عامل الکتریکی، مواد و مایعات آتش زا و... جلوگیری می کند که این مهم باعث کاهش خسارت های قابل توجه خواهد شد.مدت زمان کوتاه اطفا حریق در سیستم fm200 باعث کاهش خسارت ها و هزینه های تعمیر و بازساری در پی آتش سوزی خواهد شد.شارژ مجدد سیستم اطفا حریق fm200بسیار ساده و مقرون به صرفه می باشد و این مهم به خودی خود باعث کاهش زمان آماده سازی سیستم و در نتیجه کاهش احتمال خطر برای محل مورد استفاده خواهد شد.

  گاز اطفا حریق fm200به عنوان یک گاز غیر سمی طبقه بندی شده است بر همین اساس استفاده از این سیستم در محیط های بسته بدون خطر می باشد. ایمنی و بی خطری گاز FM200 در بیش از یک دهه تجربه و مطالعات گسترده علمی در آزمایشگاه های تخصصی اثبات شده است.علاوه بر مزایای بیشمار سیستم در مهار آتش سوزی می توان به برتری این سیستم در حفاظت و سازگاری از محیط نیز اشاره کرد. از آنجایی که گاز اطفای fm200 هیچ تأثیر منفی بر روی لایه ازون کره زمین نداشته استقبال و استفاده از این سیستم در سراسر جهان به صورت قابل توجهی رو به رشد می باشد.

  اجرای سیستم اطفا حریق fm200 برای اتاق های سرور، اتاق کامپیوتر، دیتا سنتر و... نیاز به اجرای لوله کشی برای سایت مورد نظر میباشد که از جمله ملزومات دیگر اجرای این سیستم مهار کردن سیلندرها توسط براکت میباشد که به دلیل مسایل فنی و ویژگی اطفا حریق fm200 ،کپسولهای مورد استفاده باید در نزدیکی محل حریق و عمدتا در داخل اتاق سرور، اتاق کامپیوتر... قرار داده می شود .که از نواقص این سیستم به شمار می رود، همچنین از سایر تجهیزات مورد استفاده در این سیستم اطفا می توان به شیر برقی فعال ساز یا سیلندر فرمان دهنده جهت فعال شدن سیستم اطفا، شیلنگ های فشار قوی تخلیه و نازل های مخصوص برای تخلیه در محیط تحت حفاظت اشاره کرد.


  میزان خطر گاز اطفا حریق FM200 برای انسان


  برای قرارگیری در معرض این گاز اطفا حریق fm200 در غلظت های مختلف، محدوده زمانی مشخصی تعریف شده است، به عنوان مثال بر طبق استاندارد NFPA-2001 مدت زمان مجاز قرارگیری در معرض گاز fm200 برای غلظت های کمتر 10.5 درصد، ۵ دقیقه و برای غلظت ۱۲ درصد ۴۹ ثانیه می باشد. باید توجه داشت که یکی از ویژگی های گاز اطفا حریق FM200 (HFC-227ea) معتبر و قابل اطمینان، UL Listed و FM Approved بودن آن است که تضمینی بر عملکرد امن و بدون خطر این گاز می باشد. بر همین اساس سیستم FM200 برای استفاده در مکان هایی با فضای بسته که دارای اپراتور می باشند کاربرد دارد.
   


  استفاده از سیستم اطفا حریق گازی FM200 برای چه مکان هایی مناسب است و کاربرد دارد؟
   

  به دلیل نوع عملکرد سیستم اطفاء حریق FM200 و همچنین به علت قدرت خاموش کنندگی بالا و خاصیت سمی کم، استفاده از این گاز در مکان های بسته کاربرد دارد. از جمله مکان هایی که این سیستم برای استفاده در آنها مناسب می باشد می توان به موارد زیر اشاره نمود:  محل نگهداری تجهیزات مخابراتی
  اتاق سرور و رایانش مرکزی
  اتقاق های مانیتورینگ و کنترل
  مراکز آرشیو اسناد و مدارک و بایگانی ها
  موزه ها، نمایشگاه ها
  مراکز نگهداری تجهیزات و مواد پزشکی و دارویی
  مراکز انبارش و ذخیره سازی داده ها
  و سایر موارد دیگر...  نکات ایمنی قابل توجه درباره گاز اطفا حریق FM200


  اگر چه بر طبق استاندارهای جهان این گاز در لیست گازهای قابل استفاده در فضاهای بسته قرار گرفته است ولی برخی دستورالعمل های حفاظتی برای تماس انسان با این گاز به شرح زیر اعلام شده است:

  برخورد و تماس حالت مایع این ماده و یا حالت گاز در فاصله های بسیار نزدیک با پوست انسان ممکن است موجب یخ زدگی شود.گاز اطفا FM200 در دماهای بالاتر از 700 درجه سانتی گراد به گاز هیدروژن فلوراید تبدیل خواهد شد که البته با توجه به طراحی این سیستم برای خاموشی آتش و اطفا حریق در کمتر از 10 ثانیه مقدار تولید این گاز به حداقل رسیده است.کپسول حاوی گاز اطفاحریق FM200 باید با احتیاط حمل شود. همچنین تجهیزات ایمنی کنترل نزول ناگهانی گاز در زمانی که کپسول به سیستم تخلیه متصل نیست و مهار نشده است باید در محل مناسب و در دسترس باشد.

   

  تولید کنندگان معتبر در زمینه اطفا حریق fm200 کدام کمپانی ها می باشند :
   

  در زمینه تولید سیستم های اطفا حریق fm200 معمولا کمپانی های آمریکایی و آلمانی پیشرو میباشند که کیفیت بالای محصولات و همینطور پشتیبانی خوب آن ها کاملا مشهود میباشد. در ذیل نام برخی از معتبرترین کمپانی های ارائه دهنده اطفا حریق fm200 آمده است :

  1- کمپانی MINIMAX آلمان

  2- کمپانی VIKING آمریکا

  3- کمپانی TYCO آمریکا

  4- کمپانی FIKE

  5- کمپانی KIDDE

  6- کمپانی FireTrace

  همینطور کمپانی DUPONT آمریکا بعنوان اولین تولید کننده گاز اطفا کننده HFC227ea شناخته شده است که محصول این کمپانی همان FM200 می باشد.
   

  آیا طراحی سیستم اطفا حریق fm200 بدون محاسبات نرم افزاری امکان پذیر است ؟
   

  بیش از 90% شرکت های ایرانی برای محاسبه مقدار گاز مورد نیاز از محاسبات دستی استفاده می کننده اما معمولا جهت ارائه یک پیکیج استاندارد اطفا حریق fm200 میبایست از نرم افزار محاسباتی تولید کننده محصولات استفاده شود زیرا که هر تولید کننده استاندارد های خاص خود را دارا می باشد که بر همان اساس نیز گواهینامه استاندارد اخذ کرده است لذا در صورتی که مایلید سیستم اطفا حریق fm200 شما نیز بر طبق استاندارد های جهانی نصب و راه اندازی گردد از فروشنده بخواهید تا محاسبات نرم افزاری با تائید تولید کننده و قابل استعلام را در اختیار شما قرار دهد و بر اساس خروجی محاسبات نسبت به خرید اطفا حریق fm200 اقدام نمایید .

  توجه داشته باشید استفاده از نرم افزار های محاسباتی VDS و یا غیره بدون تائید تولید کننده محصولات فاقد هرگونه ارزش و اعتبار می باشد.
     آیا در کشور ما شرکت هایی هستند که دارای نمایندگی از کمپانی های معتبر تولید کننده اطفا حریق fm200 باشد و فعالیت آنها تحت نظار کمپانی تولید کننده انجام شود؟
   

  در کشور ما تعداد محدودی شرکت هستند که دارای نمایندگی رسمی و یا انحصاری از کمپانی های معتبر تولید کننده اطفا حریق fm200 می باشند. محصولات ارائه شده توسط این شرکت ها تحت نظارت مستقیم کمپانی های تولید کننده تجهیزات انجام میشود. همینطور محاسبات نرم افزاری نیز توسط نرم افزار تولید کننده انجام شده و دارای استاندارد میباشد. لذا در صورت نیاز به خرید اطفا حریق fm200 از شرکت های داخلی پیشنهاد میشود مدارک ذیل از فروشنده اخذ گردد :

  1- نامه نمایندگی از کمپانی تولید کننده اطفا حریق fm200 ( که نام شرکت های معتبر تولید کننده در بالا ذکر شده است )

  2- گواهینامه آموزش استفاده از نرم افزار محاسباتی یکی از پرسنل در کمپانی تولید کننده تجهیزات

  3- گواهینامه آموزش نصب و راه اندازی یکی تز پرسنل در کمپانی تولید کننده

  4- خروجی محاسبات نرم افزاری و هیدرولیک تنها توسط نرم افزار ارائه شده توسط تولید کننده تجهیزات ( استفاده از نرم افزار های متفرقه مانند VDS و غیر فاقد اعتبار است )

  5- اطلاعات تماس تولید کننده تجهیزات جهت استعلام
   

  آیا شرکت تارنمای طلایی دارای نمایندگی از یکی از کمپانی های معتبر تولید کننده تجهیزات اطفا حریق fm200 می باشد؟


  بلی ، شرکت تارنمای طلایی نماینده رسمی کمپانی TYCO و MINIMAX میباشد که کلیه تجهیزات ارائه شده توسط این شرکت تجهت نظارت این دو کمپانی می باشد.  به این مطلب رای بدهید : {mainvote}
   

 • طرح عمومی سیستم اعلام و اطفای حریق(قسمت2)

  ایمنی اعلام و اطفای حریق

  طرح عمومی سیستم اعلام حریق و اطفای حریق(قسمت2)

  در مقاله شماتیک سیستم های اتوماتیک اعلام حریق1 به طور خلاصه هدف از ارائه طرح حاضر را بررسی و دسته بندی کردیم، همچنین به بررسی مفهوم کلی ایمنی در مقابل حریق پرداختیم .

  حال در قسمت 2 این مقاله در زمینه حریق،می خواهیم موارد ذکر شده را بطور اخص بررسی و مفاهیم فوق را به شکل زیر دسته بندی می نماییم.

  * آشکارسازی حریق و شناسایی موضوع دقیق آن، از طریق رویت مورد حریق و یا آگاه شدن از طریق سیستم های اتوماتیک اعلام حریق

 • محصولات اطفا حریق Sprinkler

 • معرفی تارنمای طلایی

  شرکت تارنمای طلایی ( سهامی خاص )  با همراهی جمعی از فارغ التحصیلان دانشگاه در سال 1384 در اداره ثبت شرکتهای شهر مشهد تاسیس شد. موضوع فعالیت شرکت در زمینه ارائه خدمات اعلام حریق ، اطفاء حریق ، نظارت تصویری ، حفاظت پیرامون ، امنیت ساختمان ، واردات ، صادرات و همچنین مشاوره، طراحی ، فروش ، تامین و اجرا در کلیه زمینه های فوق می باشد.

  شرکت تارنمای طلایی دارای بیش از 20 پرسنل متخصص با رشته های تحصیلی مدیریت، برق، الکترونیک، عمران، صنایع، شیمی ، فیزیک و بازرگانی می باشد که تاکنون توانسته با استفاده از پرسنل تخصص و متهد خود بیش از 400 پروژه ملی و بین المللی را در زمینه سیستم های اعلام حریق ، اطفاء حریق و نظارت تصویری به مرحله اجرا در آورده و با موفقیت به پایان رساند. همچنین این شرکت هم اکنون دارای پنج دپارتمان بازرگانی ، فروش ، فنی ، اجرایی و آی تی می باشد.

  شرکت تارنمای طلاییبا بهره گیری از دانش روز و استفاده از استانداردهای جهانی نظیر NFPA ,BSوEN، ارائه دهنده راهکارهای مناسب به صورت کلید باز در پروژه های ملی و بین المللی است.

  این شرکت از بدو تاسیس همواره تلاش نموده با تکیه بر دانش فنی متخصصین خود به ارائه راه حل های مبتنی بر دانش فنی روز و مطابق با آخرین استاندارد های جهانی امنیتی و ایمنی تدوین شده ، بپردازد . استفاده از آخرین دستاورد های علمی و تکنولوژیک به همراه بالا نگه داشتن سطح علمی پرسنل و همکاری و تبادل اطلاعات با شرکتها و تولید کنندگان معتبر گامی مؤثر در راه ارائه سیستمهای پیشرفته بوده و نه تنها جایگزین بسیار مناسبی برای طرحها و سیستم های قدیمی و غیر استاندارد می باشد، بلکه بهترین روش جهت جلوگیری از هدر رفتن انرژی و کنترل مجموعه را در اختیار مهندسین، مدیران موسسات، سازمانهای تجاری اقتصادی صنعتی و خدماتی قرار داده است . استفاده از این امکانات موجب حذف و یا کاهش بسیاری از هزینه ها و نیز افزایش راندمان مدیریت می شود و توانائی مدیران را در زمینه برنامه ریزی و راهبری افزایش می دهد . آنچه پیش رو دارید چکیده ای از توان شرکت فنی و مهندسی تارنمای طلایی است.

  سیستم های اعلام حریق :

  • نماینده انحصاری تجهیزات اعلام حریق نوتیفایر آمریکا ( Notifier by Honeywell )در ایران
  • نماینده انحصاری تجهیزات اعلام حریق مالترون سنگاپور ( Multron )در ایران
  • نماینده رسمی فروش تجهیزات اعلام حریق SD3فرانسه در ایران

   

  سیستم های اعلام حریق از مهمترین ابزارهای حفاظتی و ایمنی بوده که می توانند از بروز فاجعه در هنگام حادثه جلوگیری نمایند . شرکت تارنمای طلایی نسبت به ارائه طیف گسترده ای از سیستم های اعلام حریق متناسب با نیازهای هر مجموعه ای بر اساس استانداردهای موجود اقدام می نماید که از استانداردهای مطرح این بخش میتوان استانداردهای ملی ایران ،ISOو NFPAرا نام برد.

  خدمات شرکت تارنمای طلایی را در زمینه سیستم های اعلام حریق می توان بصورت ذیل تقسیم بندی کرد:

  مشاوره خرید سیستم اعلام حریق مناسب مکان مد نظر با استفاده از استاندارد های جهانی

  طراحی مهندسی سیستم اعلام حریق مطابق با آخرین استانداردهای موجود و همگام با طراحی های اروپایی

  تامین تجهیزات اعلام حریق از بهترین برند های دنیا و با توجه به نیاز کارفرما بصورت مستقیم و بدون واسطه که کمترین هزینه را برای شما به ارمغان می آورد.

  اجرای سیستم های اعلام حریق با نظارت مستقیم کمپانی تولید کننده تجهیزات و مطابق با آخرین استاندارد ها جهانی

  "پرسنل شرکت تارنمای طلایی دارای گواهینامه تائید صلاحیت شده از کمپانی های معتبر تولید کننده سیستم های اعلام حریق از جمله نوتیفایر آمریکا و مالترون سنگاپور می باشند که این امر باعث شده سیستم اعلام حریق مجموعه شما بصورت کاملا تخصصی و توسط افراد متخصص در این زمینه اجرا شود"

  سیستم های اطفاء حریق :

  • نماینده انحصاری سیستم اطفاء حریق پایروژن ایروسل ( PyroGen Aerosol )در ایران
  • نماینده انحصاری سیستم اطفاء حریق FM200کمپانی تایکو آمریکا ( Tyco )در ایران
  • نماینده انحصاری سیستم اطفاء حریق FM200با برند HYGOODدر ایران
  • نماینده انحصاری سیستم اطفاء حریق FM200با برند Pyrochemدر ایران
  • نماینده انحصاری سیستم اطفاء حریق WaterMistکمپانی فوگجن اسپانیا ( FogGen )در ایران
  • نماینده انحصاری سیستم اطفاء حریق گازهای بی اثر ( IG55 )کمپانی Inertec55در ایران
  • نماینده انحصاری تجهیزات آتش نشانی و فوم کمپانی مالترون ( Multron )در ایران
  • نماینده انحصاری "HYGOOD Novec "1230در ایران

  اطفاء حریق مجموعه اقداماتی است که برای مقابله با آتش بوسیله خاموش کردن، کنترل و یا هدایت آتش‌های ناخواسته انجام می‌گیرد. اهداف آتش‌نشانی حفاظت از سلامت افراد، جلوگیری از آسیب به اموال و حفاظت از محیط زیست است. امروزه توصیه می شود در کنار یک سیستم اعلام حریققدرتمند از یک سیستم اطفاء حریق اتوماتیک نیز استفاده شود تا بتوان در جنگ با حریق بیشترین درصد موفقیت را کسب نمود. شرکت تارنمای طلایی با ارائه انواع راهکارهای مقابله با حریق این توانایی را دارد که انواع سیستم های اطفاء حریق آبی، گازی و فوم را با توجه به نیاز یک مجموعه و با توجه به مشخصات فیزیکی مکان تحت پوشش تامین نماید

  خدمات شرکت تارنمای طلایی را در زمینه سیستم های اطفاء حریق می توان بصورت ذیل تقسیم بندی کرد:

  مشاوره خرید سیستم اطفاء حریق مناسب مکان مد نظر با استفاده از استاندارد های جهانی

  طراحی مهندسی سیستم اطفاء حریق مطابق با آخرین استانداردهای موجود و همگام با طراحی های اروپایی

  تامین انواع تجهیزات اطفاء حریق از بهترین برند های دنیا و با توجه به نیاز کارفرما بصورت مستقیم و بدون واسطه که کمترین هزینه را برای شما به ارمغان می آورد.

  اجرای سیستم های اطفاء حریق با نظارت مستقیم کمپانی تولید کننده تجهیزات و مطابق با آخرین استاندارد ها جهانی

  سیستم های نظارت تصویری :

  • نماینده انحصاری تجهیزات نظارت تصویری ( دوربین مداربسته ) کمپانی دیسکاور ( DisCover )آمریکا در ایران
  • نماینده انحصاری تجهیزات نظارت تصویری HoneyWellدر ایران

  سیستم های نظارت تصویری به عنوان یک ابزار قدرتمند نظارتی ، امنیتی در ساختمان ها، سازمان ها ، ادارات و موسسات مختلف به کار گرفته می شود و توسط متخصصین این مجموعه طراحی ، اجرا و نگهداری می گردد. لازم به ذکر است که در طراحی هر سیستم آخرین استانداردهای مرتبط نظیر استانداردهای نصب، مدیریت و راهبری سیستم های نظارت تصویری (BS7958 ,BS EN50132-7)مد نظر قرار گرفته و اعمال می گردند.

  خدمات شرکت تارنمای طلایی را در زمینه سیستم های اطفاء حریق می توان بصورت ذیل تقسیم بندی کرد:

  طراحی،مشاوره، تامین و اجرای سیستم های نظارت تصویری آنالوگ و تحت شبکه

  طراحی و راه اندازی اتاق های کنترل نظارتی

  انتقال تصویر

  سیستم های کنترل تردد و کنترل دسترسی :

  این سیستم ها که مهمترین سیستم های طبقه بندی فضاها جهت اجازه دسترسی به افراد شناخته شده می باشند به طور گسترده در موارد گوناگون استفاده می گردند ، در طراحی این سیستم ها استاندارد ISO 17779:Section 9 (Access Control) , ISO 27002و سایر استانداردهای مرتبط مد نظر می باشند.

  از فعالیت های شرکت تارنمای طلایی در زمینه سیستم های کنترل تردد می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  سیستم های مبتنی بر دانسته های فرد نظیر : رمز عبور ، شماره پین کد

  سیستم های مبتنی بر داشته های فرد نظیر : کارت مغناطیسی ، کارت هوشمند تماسی ، کارت هوشمند غیر تماسی ، کارت های( RF ( RFID

  سیستم های مبتنی بر فرد نظیر : سیستم های اثر انگشت ، سیستم های عنبیه ، تشخیص چهره

  امنیت ساختمان :

  امنیت ساختمان اشاره به ساخت و طراحی بنا بر اساس اصول امنیت فیزیکی داشته و در زمان طراحی و ساخت بنا و نیز بعد از اتمام بنا حائز اهمیت است ، مهمترین استانداردهای این بخش استانداردهای مهندسی ساختمان و استانداردهای امنیت فیزیکی می باشد. از جمله فعالیت های شرکت تارنمای طلایی در این زمینه می توان به موارد زیر اشاره کرد :

  استانداردهای اتاق های کنترل امنیتی ، مدیریت مرکزی

  استانداردهای مراکز نگهداری اشیا حساس و داده های حساس

  استانداردهای کلی ساختمان نظیر ورودی ها ، پنجره ها ، راهروها ، پارکینگ ها

  استانداردهای تاسیسات ساختمان نظیر برق ، گاز ، سیستم تهویه

   

  سیستم های حفاظت پیرامون و تشخیص مهاجم

  سیستم های حفاظت پیرامونی با هدف شناسایی مزاحمین در مرزهای شناخته شده سازمان نظیر دیوار ها ، فنس ها و... و سیستمهای تشخیص مهاجم (دزدگیر) جت حفظ امنیت درونی یک مجموعه مورد استفاده قرار می گیرند به کار گرفته می شوند

  محافظت و تشخیص به وسیله فنس فعال و کابل فعال

  تشخیص به وسیله Active IR Beam

  تشخیص به وسیله PIR

   

  شبکه های کامپیوتری و انتقال داده :

  شبکه های کامپیوتری به عنوان بستری برای انتقال انواع داده امنیتی و غیر امنیتی یک بخش اساسی از سیستم های جامع امنیتی امروز به شمار می رود . با توجه به اهمیت این شبکه ها امنیت خود آنها یک اصل اساسی در طراحی و اجرا و کاریری آنها می باشد ، تقریبا کلیه سیستم های امنیتی امروزه تکیه بر سیستم های کامپیوتری دارند . در انواع سیستم های رایانه ای استانداردهای بسیاری موجود میباشد که هریک به نوبه خود حائز اهمیت است . مهمترین این استاندارد ها مجموعه استاندارد های ISO , IEEEو EIA/TIAمی باشند.

  از جمله خدمات شرکت تارنمای طلایی در این زمینه می توان به موارد ذیل اشاره کرد:

  مراکز کنترل یکپارچه و مراکز داده

  شبکه های کامپیوتری کابلی ، بیسیم ، فیبر نوری و لینک نوری

  امنیت اطلاعات و امنیت شبکه

  انتقال سیگنال از سایت های دور دست

  {jathumbnail off}

EasyTagCloud v2.8